Toros Tarım iyilik peşinde koşuyor!

Her fırsatta iyilik peşinde koşan Toros Tarım çalışanları, 5 Kasım’da İstanbul Maratonu’nda buluşuyor. Türkiye’nin farklı yerlerinden maratona katılan Toroslular,  TEMA Vakfı’nın #DahaYanmadan kampanyasına destek vererek ormanlarımız için koşuyor.

Ormanlar; iklimi düzenleme, su üretimi, sel, çığ ve taşkınları önleme, kuraklık etkilerini azaltma işlevleri ve sahip olduğu biyolojik çeşitlilik nedeniyle, iklim kriziyle mücadele ve biyolojik çeşitliliğin korunması konularında anahtar role sahip. İklim değişikliği ile birlikte son yıllarda afet boyutuna dönüşen orman yangınları Türkiye gündeminin temel konularından birini oluşturuyor. Doğa ve yaşam, bu yangınlardan ağır yara alıyor. İhmal ve dikkatsizlik ise, orman yangınlarının en büyük sebebi olarak ortaya çıkıyor.

Türkiye’nin dört bir yanındaki Toros Tarım çalışanları, işte bu konuda TEMA Vakfı’nın başlattığı “Orman Yangınları Farkındalık Projesi”ne destek vermek üzere, 5 Kasım’daki 45. İstanbul Maratonu’nda #DahaYanmadan etiketi ile ormanlarımız için koşuyor. Maraton için İstanbul’da buluşan Toros ekibi, iyilik peşinde koşmaya hazırlanıyor.