Bitki Besleme Eğitimi

Toros Tarım Ar-Ge Merkezi tarafından, Tarımsal Teknik Dijital Pazarlama ve Satış Ekipleri ile Sabancı Üniversitesi’nden Prof. Dr. İsmail Çakmak’ın katılımlarıyla Bitki Besleme Eğitimi gerçekleştirildi.

Toros Tarım Ar-Ge Merkezi, Türkiye’nin farklı bölgelerinde görev yapan Tarımsal Teknik Dijital Pazarlama ve Satış Ekiplerini 12 Nisan 2019 günü Mersin’de bir araya getirerek, çalışanların bitki besleme konusundaki bilgi birikimini ve farkındalığını artırmak amacıyla Bitki Besleme Eğitimi’ni gerçekleştirdi.

Sabancı Üniversitesi’nden Prof. Dr. İsmail Çakmak’ın da davet edildiği eğitimde, bitkilerde verimin oluşumunda belirleyici rolü olan organların büyümesi üzerine mineral beslenmenin etkisi, stres altındaki bitkilerden yeterli verim almada mineral beslenmenin önemi, besin elementlerinin kökler tarafından absorpsiyonu sırasında  elementler arasındaki sinerjizm-antagonizm ilişkisi ve ekimde kullanılan tohumların besin elementi konsantrasyonunun iyi bir çimlenme ve ilk  gelişim açısından önemi konuları ele alındı.

Eğitime Tekfen Tarımsal Sanayi Grubu Başkan Yardımcısı​ ve Toros Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Göral, APK Genel Müdür Yardımcısı Nermin Aka ve Mersin İşletme Genel Müdür Yardımcısı Emin Yıldız da katıldı. Çalışan yetkinliklerini artırarak daha kaliteli hizmet vermeye yönelik eğitimlere devam edilecek.