Veysi Taner AYKAÇ

Veysi Taner AYKAÇ / Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1963 yılında doğan V. Taner Aykaç, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Université libre de Bruxelles-Solvay Business School’da İşletme Yönetimi yüksek lisansı yaptı. Aykaç ayrıca Ashridge College, INSEAD ve Harvard Business School’da zaman yönetimi, liderlik, tarımsal işletme ve pazarlama gibi alanlarda ileri eğitimler aldı.

Kariyerine Dupont/Pioneer Overseas Corporation’da tohum alanında Ar-Ge Tarım Uzmanı olarak başlayan Taner Aykaç, şirketin ABD, Mısır ve Sudan operasyonlarında üretim alanında çeşitli yönetim kademelerinde görev aldı. 1993 yılında Rhône-Poulenc Türkiye’nin Pazarlama Müdürlüğünü üstlenen Aykaç, ardından Ciba-Geigy, Novartis’de Pazarlama Satış Direktörlüğü ve Zeneca’da Genel Müdürlük görevlerini üstlendi. 2001 yılında Syngenta Türkiye’nin CEO’luğuna getirilen Aykaç, daha sonra aynı şirketin Basel’deki merkezinde Avrupa ve EAME Bölge Direktörlüğü görevlerinde bulundu.

2011 yılında yurda dönen Taner Aykaç, Çimentaş şirketinde CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı. Daha sonra şirketin bağlı olduğu Cementir Holding’in Roma’daki merkezinde Holding Entegrasyon Başkanı, Benelux ve Fransa Bölge Başkanı ve CEO’su, Doğu Akdeniz Ülkeleri Bölge Başkanı ve CEO’su olarak farklı görevleri yürüttü. 2019 yılında ise Hollanda merkezli Dutch OYAK TCC Holding’in Global CEO’luğuna getirildi.