Toros Tarım Yalın Zirve Konferansı’nda

Yalın Enstitü tarafından “yalın düşünen ve uygulayan, kendisi ve toplumu için fark yaratan profesyonelleri buluşturmak” amacıyla düzenlenen Yalın Zirve Konferansı 2-3 Aralık tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Bu yıl 9’uncusu düzenlenen konferans, 38 firmadan 54 konuşmacı ve 800’ün üzerinde katılımcı ile zengin bir programa ev sahipliği yaptı. Hemen her sektörden konferansa katılan deneyimli ve üst düzey konuşmacılar, son 20 yılda meydana gelen önemli atılımlarını, kazanımlarını, başarı öykülerini ve geleceğe yönelik hedeflerini anlattılar. Konferansın ana konuşmacısı olan Toyota Engineering Corporation Kurucu ve Üst Düzey Danışmanı Toshio Horikiri de ilgiyle izlenen sunumunda deneyimleri ışığında gelecekle ilgili öngörülerini paylaştı.

Toros Tarım kendi yalın yolculuğunu anlattı

Toros Tarım, ikinci kez katıldığı konferansta genel merkezden ve işletmelerden gelen toplam 34 kişilik bir ekiple yer aldı. Ayrıca Toros Tarım ilk kez sunumlar yoluyla konferansa katkıda bulundu. Tekfen Holding Tarımsal Sanayi Grubu Başkan Yardımcısı Hakan Göral, 2 Aralık günü “Yalın Yönetim Yolculuğunda Yönetimin Yolculuğu” sunumu ile katılımcılarla böyle bir dönüşüme neden ihtiyaç duyulduğu, bu dönüşümde ne gibi zorluklarla karşılaşıldığı ve zorlukların nasıl aşıldığına dair yönetsel deneyimlerini paylaştı.

3 Aralık günü ise Yalın Üretim Müdürü Umut Zorlu, “Toros Tarım’ın Yalın Yolculuğu” sunumu ile bu yolda atılan adımları operasyonel açıdan dinleyicilerle paylaştı. Zorlu, ilk günden bu yana iyileşme sağlanan konular ile şirketin yalın yolculuğundaki becerilerini nasıl geliştirdiğini örneklerle açıkladı.

Toros Tarım adına konferansa katılan ekip Yalın Zirve’de hem farklı sektörlerdeki firmaların yalın yolculuklarını görme, hem de Toros Tarım olarak gelinen aşamayı karşılaştırarak gelecek dönemlerde nelerin daha iyi yapılabileceğine dair yeni bakış açıları elde etme imkânı buldu.