Toros Tarım ve Tekfen İnşaat “Dünya Hidrojen Haftası”na katıldı

Tekfen Grubu, 9-13 Ekim 2023 tarihleri arasında Hollanda’nın Rotterdam kentinde gerçekleşen “Dünya Hidrojen Haftası” etkinliklerine üst düzey bir heyetle katıldı. Dört farklı başlık altında gerçekleştirilen etkinlik süresince küresel hidrojen değer zinciri, temiz ve sürdürülebilir enerjiye geçiş kapsamında proje bazında olası işbirlikleri değerlendirildi.

Global ölçekte üst düzey hidrojen endüstrisi profesyonellerine güncel gelişmeleri takip etme, panel ve konuşmalara katılma ve endüstri liderleriyle ağ oluşturma fırsatı sunan “Dünya Hidrojen Haftası” 9-13 Ekim 2023 tarihleri arasında Hollanda’nın Rotterdam kentinde gerçekleştirildi. İngiltere Merkezli Green Power Conferences organizatörlüğünde düzenlenen beş günlük etkinlik süresince Dünya Hidrojen Türevleri Konferansı, 4. yıllık Dünya Hidrojen Kongresi, Küresel Hidrojen Projeleri Zirvesi ve Dünya Hidrojen İstihbarat Günü etkinlikleri yapıldı.

Hidrojen dünyasında işbirliklerini geliştirmek ve proje birlikteliği sağlamak amacıyla 300’den fazla uzman konuşmacının ve 3.000’den fazla kıdemli hidrojen profesyonelinin yer aldığı bu önemli etkinliğe Tekfen Grubu adına Toros Tarım’dan Araştırma, Planlama ve Koordinasyon Genel Müdür Yardımcısı Nermin Aka ile Ar-Ge Şefi Ahmet Ozan Gezerman, Tekfen Holding Grup Şirketler Başkan Danışmanı Fatih Can ve Tekfen İnşaat Yenilenebilir Enerji İş Geliştirme Koordinatörü Sinan Seyhun katılım sağladı. Etkinlik süresince, gübre üretiminde hammadde olarak kullanılan amonyağın üretim sürecinde hidrojen elde edilmesini sağlayacak proses yatırımlarının değerlendirilmesi, temiz enerji kaynaklarının amonyak üretimine etkisi ve sera gazı salımının giderilmesi amacıyla mevcut proseslerin geliştirilmesi gibi konularda ilgili firmalar ve anahtar kişilerle temas kuruldu.

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilmesi öngörülen “Dünya Hidrojen Haftası”nın 2024 yılında 30 Eylül-4 Ekim tarihleri arasında Danimarka’nın Kopenhag kentinde gerçekleştirilmesi planlanıyor.