Toros Tarım IFA’nın 2024 Yıllık Konferansı’na katıldı

Uluslararası Gübre Birliği’nin (IFA) 2024 Yıllık Konferansı bu sene 20-22 Mayıs tarihleri arasında Singapur’da düzenlendi. 72 ülkeden 552 şirketi temsil eden 1.265 delegenin katılımıyla gerçekleşen bu büyük etkinlikte Toros Tarım yönetimi de yerini aldı.

Konferansın bu yılki teması “Gezegeni Beslemek, Geleceğe Güç Vermek” olarak belirlendi. Konferansta gübre endüstrisinin gıda ve enerji arasında oynadığı önemli role dikkat çekilirken, daha düşük karbon ekonomisine geçişe paralel olarak küresel gıda güvenliğini sağlamanın zorlukları vurgulandı.

Hem bu zorlukların hem de gelecek nesiller için sürdürülebilir bir geleceği güvence altına alma fırsatlarının değerlendirildiği konferansta, aynı zamanda kapsayıcı bir iş ortamı yaratmada toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamanın önemi ve yapay zekâ teknolojisinin gübre operasyonlarını optimize etme, verimi artırma ve çevresel etkileri azaltmadaki rolü ele alındı.

Toros Tarım, konferansa Tekfen Holding Grup Başkanı Hakan Göral ve Tekfen Tarımsal Sanayi Grubu Başkan Yardımcısı ve Toros Tarım CEO’su Ahmet Eren liderliğinde yedi kişilik bir yönetici ekibiyle katıldı. Daha iyi bir gelecek için sürdürülebilir tarım ve gıda güvenliğine odaklanırken,  iklim değişikliği ile mücadelede daha düşük karbon ekonomisine giden yolda yeşil dönüşümü benimseyen Toros Tarım, gübre endüstrisinin dünyadaki bu en büyük buluşmasında sergilediği üst düzey temsiliyetle sürdürülebilir tarım uygulamaları ve teknolojinin gücünü birleştirme konusundaki kararlılığını da bir kez daha ortaya koydu.