Toros Tarım IFA Konferansı’nda

Toros Tarım’ın da aktif üyesi olduğu Uluslararası Gübre Birliği’nin (IFA) 2022 Yıllık Konferansı Avusturya’nın başkenti Viyana’da yapıldı. Dünyanın 76 ülkesinden 475 sektörel firmanın katıldığı organizasyonda Toros Tarım’ı beş kişilik bir heyet temsil etti.

Gübre sektörünün dünyadaki en büyük organizasyonu olan Uluslararası Gübre Birliği’nin (IFA) 2022 yıllık konferansı “Sürdürülebilirliğin İzinde Riskler Arasında Gezinmek” başlığıyla Avusturya’nın başkenti Viyana’da gerçekleştirildi. Dünyadaki önemli gübre oyuncularının gündemi değerlendirmek ve sektördeki en son gelişmeler hakkında bilgi alışverişinde bulunmak için bir araya geldiği konferansa 76 ülkeden 475 kuruluş ve 1.160 delege katıldı. 30 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında düzenlenen konferansta sektörün karşı karşıya olduğu kısa ve uzun vadeli sistemik zorlukların yanı sıra yatırımcılar ve toplum için fırsatlar yaratma ve değer yaratma stratejilerine ilişkin konular masaya yatırıldı.  

Konferans’ta Toros Tarım’ı Tarımsal Sanayi Grubu CEO’su Hakan Göral, Araştırma Planlama ve Koordinasyon Genel Müdür Yardımcısı Nermin Aka, Kurumsal Sürdürülebilirlik, Risk ve Yönetişim Direktörü Burcu Türkeş, Ticari Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Uzel ve Agroport Romanya Ülke Müdürü Burak Gökyiğit temsil etti. Burcu Türkeş, konferansın ilk gününde yapılan “Küresel Pazarlar: Sürdürülebilirliğin Ölçülmesi ve Karbondan Arındırma Yolunda İlerleme” oturumunun moderatörlüğünü üstlendi. Ayrıca konferans süresince çeşitli oturum ve toplantılara katılan Toros Tarım heyeti, dünyanın farklı noktalarından tedarikçiler, ticari kuruluşlar, üreticiler ve potansiyel iş ortaklarıyla yoğun görüşmeler gerçekleştirdi.