Toros Tarım başarılarını Liderlik Okulu ile taçlandırıyor

Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından biri olan Toros Tarım, bünyesindeki tüm şirketlerin eğitim ve gelişim fonksiyonlarını tek çatı altında birleştirdiği “Toros Akademi”yi hizmete açtı. Şirketin kurumsal vizyonuyla örtüşen, 2021 hedeflerine yaraşır, nitelikli insan gücünün desteklenmesini amaçlayan Toros Akademi, sürdürülebilir başarının yakalanmasını ve gelişimin sürekliliğini ilke ediniyor. Akademi’nin ilk ürünü ise Liderlik Okulu oldu.

Değişimin en önemli parçalarından birinin eğitim olduğuna ve insan kaynağının rekabette fark yaratan önemli unsurların başında geldiğine inanan Toros Tarım, değişime açık, uyum içinde çalışan ve şirketi geleceğe taşıyacak ortak liderlik kültürünü benimsemiş bir şirket olma hedefiyle, iş süreçlerinde ve çalışanlarının kişisel gelişimlerinde fark yaratacak eğitim ve gelişim programlarını Toros Akademi çatısı altında topladı. Tüm şirket çalışanlarının yönetsel, kişisel ve mesleki gelişimlerine destek olmak amacıyla hayata geçirilen Akademi,  gelişimi bir şirket kültürü haline getirmeyi amaçlıyor. Bu hedef doğrultusunda Toros Akademi, Liderlik Okulu’nun lansmanını Ağustos ayında gerçekleştirdi.

Toros Tarım, nitelikli insan gücünün gelişmesini destekleyecek projeleri Toros Akademi ile hayata geçirecek. Her kademedeki yöneticinin liderlik gelişimini hedefleyen Liderlik Okulu, üst düzey yöneticilerinin gelişimine alanında uzman koçlar ile işbirliği yaparak “Lider Yönetici Koçluk Programı” ile, ilk ve orta kademedeki yöneticilerinin gelişimine ise Bilgi Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirdiği “Temel Liderlik Programı” ile destek verecek. Yeni liderlik yetkinlik modelini baz alarak, liderlik gelişim programlarını hayata geçirmeye hazırlanan Toros Tarım, finansal ve operasyonel başarısını, ortak bir liderlik kültürü oluşturan yönetim ekibinin öncülüğünde, öğrenmeye ve değişime açık insan kaynağı ile daha da yukarılara taşımayı hedefliyor.

İlk ve orta kademe yöneticilerine yönelik olarak tasarlanan Liderlik Okulu, müfredat mantığı ile ve Toros Tarım’ın yetkinliklerine özel olarak tasarlanmış, birbiri üzerine inşa edilen 9 günlük bir programdan oluşuyor. Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü’nde eğitimlere katılacak olan Toros Tarım yöneticileri, kendilerine verilen  sorumlulukları yerine getirdikçe, eğitimlere katıldıkça ve katma değerli projelerini sundukça kredi toplayacak ve Mayıs 2018’de mezuniyet şartlarını yerine getirenler kep atacak.  Üst düzey yöneticileri ise Liderlik Okulu kapsamında, 6-8 arasında değişen seanslarda koçluk alarak liderlik yetkinliklerini daha da güçlendirecekler. Liderlik Okulu’na 12 üst düzey, 120 ilk ve orta kademe yönetici katılacak. Program sayesinde Toros Tarım, yönetim ekibi tarafından oluşturulacak ortak liderlik kültürü ile şirketi 2021 hedeflerine taşımayı hedefliyor.