Toros Akademi ilk mezunlarını verdi

Toros Tarım’ın ilk ve orta düzey yöneticilerin liderlik yetkinliklerini geliştirmek amacıyla 2017 yılında devreye aldığı Liderlik Okulu ilk mezunlarını verdi. Kasım ayında İstanbul, Ceyhan, Mersin ve Samsun’da gerçekleştirilen törenlerde katılımcılara sertifikaları takdim edildi.

Değişimin en önemli parçalarından birinin eğitim olduğuna ve insan kaynağının rekabette fark yaratan önemli unsurların başında geldiğine inanan Toros Tarım, iş süreçlerinde ve çalışanlarının kişisel gelişimlerinde fark yaratacak eğitim ve gelişim programlarını Toros Akademi çatısı altında yürütüyor. Gelişimi bir şirket kültürü haline getirmeyi amaçlayan Toros Akademi’nin ilk ürünü olan Liderlik Okulu, 2017’den bu yana sürdürdüğü çalışmalarını tamamlayarak ilk mezunlarını verdi. Liderlik Okulu’na ilk etapta katılan 120 yönetici, programı başarıyla tamamlayarak Kasım ayında sertifikalarını aldı.

Şirketin 2021 vizyonuna uygun ortak bir liderlik kültürünün oluşturulmasını ve nitelikli insan gücünün desteklenmesini amaçlayan Liderlik Okulu, Bilgi Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirildi. İlk ve orta kademe yöneticilere yönelik olarak Ağustos 2017’de başlayan eğitimler, müfredat mantığı ile ve Toros Tarım’ın yetkinliklerine uygun olarak tasarlanmış 5 modül ve 9 günlük özel bir programdan oluşturuldu. Ayrıca programa katılan yöneticiler, işlerini geliştirmek adına tasarladıkları projelerini üst yönetim ve Bilgi Üniversitesi akademisyenlerinden oluşan jüriye sundular. Son aşamada Genel Müdür Yardımcıları ve Genel Müdür Hakan Göral’a sunularak son değerlendimeye kalan 10 projeden 6’sı hayata geçirilmek üzere onaylandı. Böylece yöneticiler, şirket içi girişimciliğe de örnek teşkil eden bir uygulamaya imza atmış oldular.