Tekfen Tarımsal Sanayi Grubu Bakü’de

Tekfen Tarımsal Sanayi Grubu şirketlerinden Toros Tarım ve Tekfen Tarım, 15-17 Mayıs tarihleri arasında Bakü’de düzenlenen WorldFood Azerbaijan Fuarı’ndaki yerini aldı.​

Hazar bölgesinin en büyük tarım fuarlarından Azerbaycan Uluslararası  Tarım Fuarı (WorldFood Azerbaijan) bu yıl 15-17 Mayıs tarihleri arasında Bakü Expo Centre’da tarım profesyonellerini buluşturuyor. 2007 yılından bu yana düzenlenmekte olan Azerbaycan Uluslararası  Tarım Fuarı, uluslararası ölçekte tarım, tarım makineleri, sulama, depolama, tohum, gübre ve tarım ilacı gibi ana ürün gruplarında ziyaretçilerine en son trendleri takip etme fırsatı sunuyor. Tarımsal girdi ve üretim sektörlerinin yanı sıra gıda konusunda faaliyet gösteren şirketler de fuara ilgi gösteriyor.

Tekfen Tarımsal Sanayi Grubu, Toros Tarım ve Tekfen Tarım ile bu önemli fuarda ilk kez yerini aldı. Bitki besleme ürünleri, patates ve buğday tohumlarının yanı sıra Tekfen Tarım bünyesindeki Alanar Meyve’nin erkenci çeşit kiraz ve kayısı meyvelerinin de sergilendiği fuarda, katılımcılar Toros ve Tekfen Tarım ürünlerine yoğun ilgi gösterdi. Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral’ın da ziyaret ettiği stantta, Azerbaycan Tarım Bakanlığı yetkilileri ve tarımsal üretim konusunda faaliyet gösteren çeşitli şirket temsilcileri ağırlandı.