Tekfen, Darüşşafaka Basketbol Takımı’nın ana sponsoru

Tekfen, yıllardır eğitim ve sanata verdiği desteği spora da taşıyor. Kara Panterler’e ve tüm basketbol camiasına yeni sezonda başarılar…

Tekfen, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Darüşşafaka'nın ana sponsoru oldu. Darüşşafaka Basketbol Takımı, yeni sezonda Darüşşafaka Tekfen adıyla mücadele edecek.

3 Eylül 2018 günü gerçekleştirilen imza töreninde Tekfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin, Darüşşafaka Kulübü Başkanı Ümit Başkırt, Darüşşafaka Cemiyeti Başkanı Talha Çamaş, Darüşşafaka Basketbol Takımı Başantrenörü Ahmet Çakı ve yeşil-siyahlı ekibin oyuncusu Doğuş Özdemiroğlu hazır bulundu.

Tekfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin, yaptığı açıklamada, Darüşşafaka Kulübü ile yaptıkları anlaşmanın kendileri için derin bir anlamı olduğunu belirterek, "Bu birlikteliğin, maddi boyutun da ötesinde, iki örnek kuruluşun manevi buluşması olduğunu düşünüyorum," dedi.

İki kurumun da güçlü insani ve vicdani yönleri olduğunu vurgulayan Gigin, "Darüşşafaka'ya destek olmamızın temelinde, bu ortak değerlerimiz yatıyor. Bu beraberlik, dünya standartlarındaki iki yerli kurumun, uluslararası arenada güç birliğidir. Belli bir taraftar grubunun değil, tüm kesimlerin sevdiği bir takıma sponsorluk yaptığımız için kendimizi şanslı görüyoruz. Darüşşafaka, THY Avrupa Ligi'nde ülkemizi temsil edecek. Böyle bir takımın destekçisi olmanın gurur ve heyecanını yaşayacağız," ifadelerini kullandı.

Darüşşafaka Kulübü Başkanı Ümit Başkırt da yaptığı konuşmada, Tekfen markasını yanlarında görmekten mutlu olduklarını belirtti. Tekfen'in, THY Avrupa Ligi'nde mücadele verecekleri bu sezon kendilerini yalnız bırakmadığını aktaran Başkırt, “THY Avrupa Ligi, bazı finansal fair play kriterleriyle takımları kabul ediyor. Tekfen, bu şartları yerine getirmemizde fırsat oluşturdu. Hedefimiz, iyi basketbol oynayan, sonuna kadar mücadele eden bir takım oluşturarak, güzel bir sezon geçirmek,” dedi.

Darüşşafaka Cemiyeti Başkanı Talha Çamaş ise verilen desteğe teşekkür ederek, "Tekfen ailesi ile Darüşşafaka'nın birlikte olmasını sponsorluk olarak değil, iki ailenin beraber yürüyüşü olarak isimlendiriyorum. Tekfen grubuna verdikleri destekten dolayı Darüşşafaka camiası adına şükranlarımı sunmak istiyorum," şeklinde konuştu.