Toros Tarım 12 ilde çiftçilerle buluşacak

Toros Tarım, Türkiye genelinde 12 şehri kapsayan bir tanıtım turuna çıkıyor. “Anadolu’da tarım neredeyse Toros Tarım oradadır” mottosuyla yola çıkan Toros Tarım, 7 Eylül - 7 Ekim tarihleri arasında Türkiye’yi bir uçtan bir uca dolaşarak çiftçilere buluşacak.

Tarımda verimlilik ve kalitenin yükseltilmesi için Türkiye’de birçok yenilikçi çalışmaya imza atan Toros Tarım, “Tarım neredeyse Toros oradadır” mottosuyla Anadolu yollarına düşüyor. Türkiye’nin lider motor üretim ve dağıtım şirketi Anadolu Motor’un düzenlediği tanıtım turuna katılarak 7 Eylül - 7 Ekim tarihleri arasında Türkiye genelinde 12 şehirde çiftçilerle buluşmaya hazırlanan Toros Tarım, tur kapsamında düzenlenen tarla etkinliklerinde yeni organomineral gübrelerini, Ultra 33 N (Azot) ürününü ve Toros Çiftçi uygulamasını çiftçilere anlatmayı hedefliyor. 

Toros Tarım, tur süresince Yozgat, Ankara, Eskişehir, Bursa, Edirne, Sivas, Kayseri, Adana, Hatay, Diyarbakır, Mardin ve Urfa’da çiftçilerle buluşacak. Tarla etkinliklerinde ürün tanıtım ve testlerinin yanı sıra çiftçilerin keyifli vakit geçirebilecekleri çeşitli aktiviteler de düzenlenecek. Ayrıca düzenlenecek tarla etkinliklerinde yapılacak çekilişle tarla sahibi bir talihli çiftçiye OM 20.20 ürünü hediye edilecek. Ayrıca çiftçilerle ekim yapılıp ürün test edilecek.

Toros Tarım, yenilikçi yaklaşımıyla akıllı ve sürdürülebilir tarımı teşvik ediyor

Türkiye’de gübre alanında toplam kurulu üretim kapasitesinin yüzde 38’ine sahip olan Toros Tarım, ürün gamını yeni organomineral gübrelerle zenginleştirdi. Talebin her geçen gün biraz daha arttığı organomineral gübreler, bitkinin ihtiyaç duyduğu besin elementleri ile doğal kaynaklarla elde edilmiş organik materyalleri belli oranda bir araya getiriyor. Yoğun Ar-Ge çalışmaları ile geliştirilen organomineral gübrelerin kullanımı ve doğru kullanımla verimliliği nasıl artırdığı da tur kapsamında çiftçilere anlatılacak. 
Toros Tarım, bitkisel üretimde %33 N (Azot) içeren amonyum nitrat gübresinin kullanımının yasaklanmasından sonra, üst gübrelemede bu eksikliği gidermek için üretime başladığı Ultra Azot markalı %33 N (Azot) ve %25 (SO3) Kükürt içeren gübresini de bu yolculuk sırasında çiftçilerle buluşturacak. 

Tur sırasında, Toros Tarım tarafından geliştirilen ödüllü Toros Çiftçi uygulaması da bire bir çiftçilere tanıtılacak. Toros Çiftçi uygulaması, Türkiye’de tarım sektöründe veri toplama, hava koşullarına ve toprak özelliklerine göre gübreleme gibi konularda teknolojik imkânların kullanılmasını teşvik etmek ve bu yolla tarımı akıllı ve sürdürülebilir kılmak amacıyla geliştirildi. İnternetten ve mobil cihazlardan ücretsiz olarak edinilebilen uygulama, tarlanın koordinatına göre hava, toprak ve bitki verilerini bir araya getirerek, verim beklentisine çiftçilerin faaliyetlerine yönelik öneriler geliştiriyor. Bir tarımsal karar destek platformu olarak çiftçilerimize teknolojiden yararlanma olanağı sunan Toros Çiftçi uygulaması, kullanıcıya gübreleme önerileri sunarak tasarruf ve verim artışı sağlamayı hedefliyor.