Mükemmellik yolculuğunda dev bir adım

Faaliyet gösterdiği her alanda ekonomik, çevresel ve toplumsal sorumluluk bilinciyle hareket eden ve benimsediği sürekli gelişim ilkesi doğrultusunda “tüm çalışanları ve paydaşları için değer yaratma ve mevcut değerlerini koruma” misyonu ile faaliyetlerini sürdüren Toros Tarım, İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG), Çevre, Ürün Güvenliği ve Emniyet uygulamaları ile fark yaratmaya devam ediyor.

Bu alanlarda yasal mevzuatın ötesine geçen uygulamalarıyla 2018 yılında IFA’nın “Protect & Sustain” sertifikasına Türkiye’de layık görülen ilk ve tek firma olan Toros Tarım, 6 ana başlık ve 112 alt başlıkta gerçekleştirilen 2019 denetimi sonucunda başarısını yüzde 73’ten yüzde 96’ya yükselterek “Excellence” statüsünü elde etmeye hak kazandı. Toros Tarım, “sürekli iyileştirme” ilkesi doğrultusunda 2019 yılında attığı adımlarla hemen her başlıkta olası en yüksek puanı elde etti.

Protect& Sustain sertifikası, şirketlerin IFA tarafından oluşturulan “Product Stewardship” insiyatifine uyum seviyesini gösteriyor. Uluslararası itibara sahip sertifika, dünya çapında IFA üyesi şirketlerin İSG, Çevre, Ürün Güvenliği ve Emniyet alanlarındaki standartlarını yükseltmeyi hedefliyor.

Toros Tarım, bu alanlarda hammadde alımından tarlaya kadar değer zincirindeki tüm süreçleri entegre bir bakış açısıyla yöneterek verimliliği artırmayı, gıda ve ürün güvenliği sağlamayı, çevresel etkiyi en aza indirmeyi ve verimli çalışma koşullarını oluşturarak paydaşları için sürdürülebilir katma değer yaratmayı hedefliyor.

Sertifikayı indirmek için tıklayın