İnsan Kaynakları’nda hedef zirve

Sektöründe bugüne kadar birçok ilke imza atan Toros Tarım, İnsan Yönetimi alanında “Investors in People (IIP)” akreditasyonunu alarak sektörüne öncülük etti.

Küresel ekonomide son yıllarda yaşanan gelişmeler ve artan uluslararası rekabet, firmaların insan sermayesini gün geçtikçe daha da değerli hale getiriyor. Bu gerçekten hareketle insan kaynakları yatırımlarına devam eden Toros Tarım, son olarak, dünya standardında bir insan yönetimi modeli olan ve 75 ülkede 35 binden fazla organizasyonun dahil olduğu “Investors in People” (IIP) akreditasyonunu almaya hak kazandı. Toros Tarım, bu başarısıyla Türkiye’de Tarım Sektöründe IIP akreditasyonuna sahip ilk şirket oldu.

İnsan kaynakları yönetiminde destekleyici bir yaklaşım olan IIP Standardı, ilk olarak 1990’lı yıllarda iş süreçlerinin personelin geliştirilmesi yoluyla düzenlenmesi ve iş performansının artırılması amacıyla İngiltere’de geliştirildi. Bugün dünya çapında kabul gören IIP Standardı, insan odaklı yönetim stratejisini benimseyerek kurumsal vizyonun paylaşılması ve çalışanların mesleki eğitim-öğrenim düzeylerinin yükseltilmesi yoluyla motivasyon ve verimlilik artışının sağlanmasını öngörüyor. IIP Standardı, moral ve motivasyon düzeyi yüksek çalışanlardan oluşan bir örgütün, orta ve uzun vadede kurumsal performansını yükselteceğini savunuyor.

IIP’nin “Standart” akreditasyonunu alan Toros Tarım, insana yaptığı yatırımlara devam ederek, IIP’nin en yüksek akreditasyon düzeyi olan “Yüksek Performans” seviyesine ulaşmayı hedefliyor. Toros Tarım Genel Müdürü ve Tarımsal Sanayi Grubundan sorumlu Tekfen Holding Başkan Yardımcısı Hakan Göral, başarıya giden yolda şirket çalışanlarının katkılarının önemine dikkat çekerek, “Başarı için, ortak gelecek hayali ve kurum kültürünü çok iyi anlıyor ve sahipleniyor olmanın yanı sıra tüm çalışanlarımızın bunları yaşatmak için kendine özel katma değerini sunmayı gönülden istemesi çok önemli,” dedi. Göral, şirketin akreditasyon seviyesini en yukarıya çıkarabilmek için ekip çalışmasının önemine de dikkat çekti.