İlk Selçuk Yaşar Ödülü Ali Nihat Gökyiğit'in

Tekfen Holding Kurucu ve Onursal Başkanı Ali Nihat Gökyiğit, Yaşar Üniversitesi tarafından ilki düzenlenen Selçuk Yaşar Ödülü'nde ödül aldı.

Toplumsal faydayı ve geleceğin Türkiye’sini hedefleyen cesur insanların çalışmalarını kutlamak ve başarılarını tüm Türkiye’ye duyurmak amacıyla hayata geçirilen Selçuk Yaşar Ödülü, 7 Şubat Perşembe günü Çırağan Sarayı’nda düzenlenen törenle Ali Nihat Gökyiğit’e verildi. Törende, genç girişimcilere ilham veren çalışmaların sahibi bilim insanı Prof. Dr. Aytül Erçil de ödül aldı.

2019 yılı temasını "girişimcilik, yenilikçilik ve inovasyon alanlarında başarılı çalışmalar yapan ve bunların sonucunda Türkiye'nin kalkınmasında veya tanınmasında önemli rol oynayan kişi ya da kurumlar" olarak belirleyen ödülün seçici kurulunda Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ahmet Yiğitbaşı (Başkan), Allianz Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes, Kadir Has Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nihat Berker, Yaşar Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arif Hepbaşlı ve Dr. Yılmaz Argüden yer alıyor.

Ödülünü Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ahmet Yiğitbaşı'ndan alan Ali Nihat Gökyiğit, yaptığı konuşmada duygularını, “Ödül almak her zaman gurur verici ve teşvik edici. Kimin tarafından, kimin adına ihdas edilmiş olması da çok önemli. Yaşar Üniversitesi tarafından Selçuk Yaşar adına ihdas edilen bu ödülü, ilk töreninde alıyorum. Sanayi, eğitim, sanat, spor, sosyal sorumluluk alanlarının her yönünde Selçuk Yaşar'ı buluyoruz. Sosyal sorumluluk alanını hiç ihmal etmedi. TÜSİAD'ın aktif kurucularından oldu. Böyle değerli, öncü bir arkadaşım adına ihdas edilen ödülü alıyorum. Gel de gurur duyma ve şükran borcunu ifade etmeye gayret et. Ödüle layık görenlere şükran ve saygılar sunuyorum," sözleriyle dile getirdi.