“Güvenlik Akademisi” ile Toros çalışanları daha güvende

Toros Tarım çalışanlarının iş güvenliği ile ilgili yetkinliklerini geliştirmeyi ve iş güvenliğini bir kurum kültürü haline getirmeyi amaçlayan “Güvenlik Akademisi” hayata geçirildi. Türkiye’de bir ilk olan “Güvenlik Akademisi”nin diğer Grup şirketlerinin yanı sıra Türk iş dünyasına da örnek teşkil etmesi hedefleniyor.

Toros Tarım, Türkiye’de bir ilke imza atarak hayata geçirdiği Güvenlik Akademisi’ni Aralık ayı içinde Mersin, Ceyhan ve Samsun işletmelerinde düzenlenen etkinlikler yoluyla tüm çalışanlarına duyurdu. Lansman etkinliklerine, üst yönetimin Güvenlik Akademisi’ne verdiği önemin bir göstergesi olarak Tekfen Grup Şirketler Başkanı Osman Birgili, Tekfen Tarımsal Sanayi Grubu Başkan Yardımcısı Hakan Göral da katıldı.

İş Sağlığı ve Güvenliği konusu, Tekfen Holding ve Grup şirketleri bazında yönetimin en öncelikli hedefleri arasında yer alıyor. Toros Tarım, bu amaçla geçtiğimiz yıl Toros çalışanlarının konuya yönelik farkındalığını artırmak amacıyla dört farklı şehirde “Güvenlik Sensiz Olmaz” temalı etkinlikler gerçekleştirmiş ve “Hayat Kurtaran Kurallar Seti”ni (Olmazsa Olmaz 12) yayımlamıştı.

Toros Tarım, hayata geçirdiği Güvenlik Akademisi ile İş Güvenliği’ni, verimliliği ve üretimi destekleyen bir kurum kültürüne dönüştürmeyi amaçlıyor. Güvenlik Akademisi, çalışan katılımı yoluyla daha iyi ve sürdürülebilir iş güvenliği çıktıları elde etmeye ve çalışanların bu alandaki yetkinliklerini artırmaya önemli katkı sağlayacak.