Agripark

Toros Teknolojik Tarım Merkezi, Agripark, Türk çiftçisine 2004 yılından bu yana hastalıklardan ari, kaliteli tohumluk ve fide üretiyor. Anadolu’nun zengin biyoçeşitliliğini bir kaynak olarak değerlendiren merkezde, Türk tarımının geleceğine yönelik çalışmalara imza atılıyor.

Akdeniz Bölgesi

Türkiye’nin en verimli ovalarının yer aldığı Akdeniz Bölgesi’nin Toros Tarım tarihinde de özel bir yeri var. Toros Tarım'ın doğduğu Çukurova, binlerce yıldır olduğu gibi, bugün de bereket sunmaya devam ediyor.

Türkiye’nin “Tahıl Ambarı”: İç Anadolu

Sayısız uygarlığa ev sahipliği yapan İç Anadolu Bölgesi, tarih boyunca hep önemli bir tarım merkezi oldu. Bölgenin, günümüzde de Türkiye’nin “tahıl ambarı” olarak adlandırılması, onun bu tarihi rolüne işaret ediyor.

Tarih ve Tarımın Buluştuğu Yer: Ege

Türkiye tarımında Ege Bölgesi’nin özel bir yeri var. Antik dönemden beri zeytin, incir ve üzüm diyarı olan, mitoloji, tarih ve doğanın iç içe geçtiği Ege toprakları, geçmişte olduğu gibi bugün de yöre halkına bereket dağıtmaya devam ediyor. 

Gemilerin Boş Bırakmadığı Bir Arı Kovanı: Toros Terminali

Ceyhan'da 1981 yılında üretim tesisiyle beraber inşa edilen Toros iskelesi şu anda İskenderun Körfezi'nin en önemli limanları arasında yer alıyor. Toros, çok çeşitli ürün grubunda tahliye, yükleme ve depolama hizmetleri sunuyor. 

Toprağın Sesine Kulak Veren Bir Belgesel: “TOPRAK ANA”

15 ilde gerçekleştirilen çekimler sonucunda hazırlanan 8 bölümlük belgesel dizi Toprak Ana, projenin koordinatörü Savaş Karakaş’a göre toprağın uzun hikâyesini anlatmaya yönelik bir ilk adım.

IFA Başkanı Esin Mete ile Söyleşi: "Gübre sektörü olarak kendimizi gıda sektörünün altında görüyoruz"

IFA'nın ilk kadın başkanı olarak bu önemli kuruluşun tarihinde yeni bir sayfa açan Esin Mete’yle, başkanlığa giden süreci ve gelecek hedeflerini konuştuk.

Esin Mete ile Söyleşi: "Tarım Bizim Sorumluluğumuz”

Toros Tarım CEO’su Esin Mete’ye göre gübre işini sadece bir sanayi olarak görmek son derece yanlış. Çünkü gübre, tüm dünyada artan gıda ihtiyacı ve kısıtlı tarım alanlarının yol açtığı ikilemi çözecek en önemli araç. 

Toros Bayileri ile Söyleşiler-1

Diyarbakır Ergani bayisi Hamit Turgut ile Şanlıurfa Birecik bayisi Fevzi Yaşar, tarım sektörüyle ilgili bölgelerindeki sorunlar ve çalışmaları hakkında sorularımızı yanıtladılar.

Toros Bayileri ile Söyleşiler-2

Gaziantep'in merkezinde ve Oğuzeli ilçesinde Toros bayilikleri bulunan Orhan Ali Yetkin, aynı zamanda sektörün en eski temsilcilerinden biri. 

Toros Bayileri ile Söyleşiler-3

Habil Sancaktutan, gübre kullanımı konusunda en önemli konunun çiftçinin bilinçlendirilmesi olduğunu söylüyor. Bu konuda gayret gösterdiklerini dile getiren Sancaktutan, işini sevdiğini ve en iyi şekilde yapmaya çalıştığını belirtiyor.

Toros Bayileri ile Söyleşiler-4

Erol Sözen, gübre satışlarının libere edildiği 1986 yılından bu yana Toros Tarım'ın Konya merkez bayiliğini yapıyor. Sözen, Toros'la karşılıklı güvene dayalı uzun vadeli bir ilişki kurduklarını anlatıyor.

"Toros Bir Ailedir"

Toros Tarım’la ilgili haberlere sık sık yer veriyor, şirketimizi tanıtmaya çalışıyoruz. Ancak bu kez farklı bir yöntem izleyerek, Toros’u bayileri anlatsın istedik. Üç bayimizi Ceyhan İşletmesi’ne davet ederek keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. 

Tarım'ın Filizlendiği Yer: Ceyhan Üretim Tesisi Çalışanlarıyla Sohbet

Toros Tarım'ın ilk fabrikası olan Ceyhan Üretim Tesisi çalışanlarıyla dünden bugüne nelerin değiştiğini, Toros'un hangi zorluklardan geçerek bugünlere geldiğini ve Toros'ta çalışmanın ne demek olduğunu konuştuk.